O BISTROTECE

V bistrotece pro Vás máme širokou nabídku kvalitních vín, výběrovou čerstvě praženou kávu a také vždy něco dobrého k tomu:) 

Bistroteku najdete v malém útulném prostoru přímo v centru Říčan u Prahy, který je kousek od nádraží i od náměstí, takže doprava k nám - ať už pěšky, vlakem nebo autobusem - je díky tomu velmi snadná. V létě má bistroteka také zahrádku. 

 

 

Nápad vytvořit toto místo vznikl v roce 2019, po úpravách prostorů byla bistroteka otevřena 2. ledna 2020. Hlavní počáteční myšlenkou bylo nabídnout především široké spektrum kvalitních lahvových vín, která je možné ochutnat i po jednotlivých skleničkách. Proto v bistrotece věnujeme výběru vín mimořádnou pozornost. Soustředíme se především na malé méně známé vinaře, a to jak z Moravy, tak ze zahraničí (především z Itálie). Abyste mohli stále ochutnávat a zkoušet něco nového, je nabídka vín průběžně obměňována a rozšiřována. Aktuální výběr pečlivě vybraných vín můžete ochutnat také během řízené degustace vína. 

Vedle kvalitního vína si v bistrotece potrpíme také na dobrou kávu, kterou si necháváme pražit v místní rodinné pražírně.  

Nabídku doplňují domácí limonády a pár míchaných drinků. Chybět nesmí něco dobrého k vínu - formou tapas (drobného “zobání”) si můžete dát například italské sýry, uzeniny, olivy a další dobroty.  

Interiér bistroteky je vybaven převážně renovovaným nábytkem a doplňky z dílny Andreas Fachmann v duchu “upcycling”. To dodává bistrotece to pravé kouzlo a zaroveň je to také důvod, proč se bistroteka jmenuje právě "Atelier":) Není nad to vychutnat si v tomto prostředí skleničku vína a sedět přitom třeba ve staré skříni... 

 

V bistrotece neustále vymýšlíme něco nového a konají se zde nejrůznější akce - převážně spojené s vínem. Abyste měli zcela aktuální informace, sledujte bistroteku na Instagramu nebo Facebooku. 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu:)