VINAŘSTVÍ U KOŘÉNKŮ

Jsme malé rodinné vinařství založené roku 1998 v Jaroslavicích - vinařské obci s vinnými sklepy v nejjižnějším koutu Moravy s krásnou přírodou.

Koncem 90. let jsme postavili v Jaroslavicích malý rodinný sklípek s malou produkcí vína k vlastnímu využití. Účastnili jsme se degustačních výstav v rámci okresu a dílčí úspěchy na těchto výstavách nás přivedly na nápad podělit se o produkci s širším okruhem milovníků vína. Postupem času jsme vybudovali vinařství s mnohem vyšší kapacitou litrů vína, než v počátcích.  

Při výrobě vína dbáme na šetrnost zpracování vypěstovaných hroznů a na následnou kvalitu vín. Do vinařského umění se snažíme vkládat nové poznatky a technologie, a zároveň své srdce, cit a osobitý rukopis. Vína u nás vyráběná získávají mimořádný charakter a výraz.

Veškerá produkce pochází od vinohradníků z jižní Moravy, ze znojemské a mikulovské vinařské podoblasti. Zpracování probíhá okamžitě po ručním sběru hroznů pomocí moderní technologie. Kvalitu vykupovaných hroznů přísně hlídáme, a právě díky kvalitním vyzrálým hroznům a péči o výrobu nabízíme kvalitní přívlastková vína.

 

 

KONTAKTY

Vinný sklep U Kořénků

Bažantní 327,
Jaroslavice, 671 28

 

Ondřej Pacovský

Sommelier, enolog

Privátní degustace, prodej přes e-shop

+420 724 833 372

 

Jan Kořének

Vinař, technolog

Výroba, sklep, ubytování, prodej ze sklepa

+420 777 333 863